logo

گروه مهندسی آراد

برگزار کننده دوره های تخصصی برنامه نویسی و طراحی سایت
info@arad-system.ir
035-38300702

ما را دنبال کنید :
 

مزایای ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی1 min read

گروه مهندسی آراد سیستم ایساتیس > آموزش  > مزایای ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی1 min read
طراحی وبسایت فروشگاهی

مزایای ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی

با رشد مداوم ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی در سطح جهانی، تجارت الکترونیک به یکی از روش‌های ضروری برای رشد و توسعه تجارت شما به سطوح بالا‌تر تبدیل شده است. تجارت الکترونیک راهکار‌های زیادی برای خرده فروش‌ها قرار داده است تا دستیابی آن‌ها به مصرف کنندگان و میزان فروششان بدون نیاز به ایجاد فروشگاه فیزیکی انجام شود. با این حال ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی برای همه مشاغل مناسب نیست. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید بررسی دقیق ماهیت کسب و کار‌تان است. یعنی با تجزیه و تحلیل کسب و کار‌تان به این نتیجه برسید که آیا فروش آنلاین برایتان موثر است یا خیر؟ همچنین باید ببینید مزایای فروش آنلاین به‌مراتب بیشتر از گزینه‌های جایگزین دیگر باشد.

در ادامه به برخی از مزایای ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

طراحی وبسایت فروشگاهی حرفه ای

ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی به‌مراتب هزینه کمتری دارد

راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی نسبت به یک فروشگاه فیزیکی هزینه کمتری دارد. هر‌چند آگاهی به این نکته نیز که انجام این نوع تجارت الکترونیک نیازمند سرمایه‌گذاری مداوم است، نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اما تفاوت هزینه‌های بین فروشگاه اینترنتی و فیزیکی مانند آب، برق، اجاره و غیره کاملا مشهود است. صاحب یک فروشگاه فیزیکی معمولا کارمندان بیشتری را استخدام می‌کند. در حالی که بخش عمده‌ای از هزینه کسب و کار اینترنتی صرفا هزینه راه‌اندازی آن است.

با ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی شما به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید

فروشنده‌های آنلاین می‌توانند فروش و سود ناشی از کالا‌های خود را نسبت به کسب و کار‌های فیزیکی در مدت مشابه افزایش دهند. زیرا فروش آنلاین مزایایی از جمله داشتن یک فروشگاه باز در بیست و چهار ساعت شبانه روز و هفت روز در هفته دارد. ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی همچنین به خرده فروشان این اجازه را می‌دهد تا کالا‌های خود در هر نقطه‌ای از جهان و بدون پرداخت هزینه‌های اضافی در معرض نمایش بگذارند. این در حالی است که صاحبان خرده فروشی‌های کوچک هرگز به فکر رقابت با یک فروشگاه زنجیره‌ای در محدوده خود نخواهند افتاد. همچنین خرده فروشی‌ها می‌تواند با فراهم کردن گزینه فروش آنلاین برای محصولات خود، رقبای بیشتری را پشت سر بگذارند.

انعطاف پذیری بیشتری در فروش آنلاین وجود دارد

یک فروشگاه آنلاین می‌تواند هر چند وقت یکبار به روز شود. تغییر قیمت محصول یکی از این موارد به روز رسانی است. نکته جذاب این بخش نداشتن محدودیت فضایی در ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی است. بنا‌بر این شما می‌توانید هر تعداد محصول مورد نظر خود را به نمایش بگذارید و به فروش برسانید. حتی در این حالت محصولات غیر فصلی نیز می‌توانند همیشه در دسترس باشند.

هزینه بازاریابی و تبلیغات آنلاین برای ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی به‌مراتب کمتر است

صاحبان کسب و کار با هدف‌گذاری بهتر می‌توانند به مشتریان بالقوه بیشتری دست یابند. یکی از این راه‌ها سرمایه گذاری در بهینه سازی موتور‌های جستجو (seo) و بازایابی موتور‌های جستجو (sem) است. شما از طریق آن‌ها می‌توانید به سطح وسیعی از مشتری‌ها دسترسی پیدا کنید.

ساخت وبسایت فروشگاهی اینترنتی

فروش آنلاین می‌تواند اعتماد مخاطب به برند شما را افزایش دهد

وبسایت شما اگر طراحی چشمگیری داشته باشد، بدون شک اعتماد جدی نسبت به برند شما ایجاد خواهد کرد و میزان اعتبار شما در نزد مشتریان افزایش خواهد یافت. از این رو طراحی این نوع وبسایت تجاری از ارزش بالایی برای برند‌سازی شما برخوردار است. همچنین وبسایت شما با دریافت اینماد سهم اعتماد نسبت به برند قابل قبولی را در بازار‌ را به شما خواهد داد.

ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی می‌تواند نرخ تبدیل قابل توجهی داشته باشد

در یک وبسایت فروشگاه اینترنتی چینش کالا‌ها و موارد موجود باید به‌صورتی طراحی شوند تا بازدید‌کننده‌های ورودی به سمت کالای مدنظر خود با ‌اعتماد جلب شوند. شما باید از تکنیک‌هایی همچون رمز گذاری رنگ‌ها با انواع مختلف دکمه‌های فراخوانی یا Call To Action استفاده کنید. با دقت به همین جزئیات و سایر نکات تخصصی‌تر، می‌توانید بازدید‌کننده‌های بیشتری را به مشتری تبدیل کنید.

در طراحی وبسایت فروشگاهی حرفه‌ای، ظاهر زیبا نیز می‌تواند بفروشد!

ساخت یک وبسایت فروشگاه اینترنتی این امکان را به شما می‌دهد تا محصولات خود را به بهترین وجه ممکن ارائه کنید و تصویری دقیق از محصولات خود به مشتریانتان نشان دهید. شما می‌توانید با بهره‌مندی از جلوه‌های گرافیکی جذاب و تصاویری منحصر به فرد و بدون نقص، محصولات خود را برای کسانی که از شما خرید می‌کنند، بسیار جذاب‌تر نمایش دهید.

ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی وفاداری مشریانتان را به دنبال خواهد داشت

اگر مشتری یک بار از سایت شما خرید کند و تجربه خوشایندی از آن به دست آورد، آن مشتری مجددا برای خرید به وب سایت شما باز خواهد گشت و این روند برای بخش قابل توجهی از مشتریان دیگر ادامه پیدا خواهد کرد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که وب سایت شما از چنان طراحی حرفه‌ای برخوردار باشد تا مشتری محصولاتش را به‌آسانی پیدا کند. نکته قابل تامل آنجاست که اگر کسب و کار آنلاین شما از طراحی حرفه‌ای برخوردار باشد، خط مشی شرکت شما و سیاست‌های آن به‌آسانی برای  مشتریان قابل درک خواهد بود و با ایجاد اعتماد نسبت به برند شما، وفاداری مشتریانتان برای خرید مجدد افزایش پیدا می‌کند.

یکی از مزایای مهم ساخت وبسایت فروشگاه اینترنتی جمع آوری داده‌های مشتریانتان است

برخی از بازدید‌کننده‌هایی که به وب سایت شما مراجعه می‌کنند، پس از مشاهده محصولاتتان بدون خرید از وب سایت شما خارج می‌شوند. در این مواقع درست است که فروشی به ثبت نمی‌رسانید، اما می‌توانید لااقل آدرس ایمیلشان را از آن‌ها دریافت کنید و لیست ایمیل‌های خود را داشته باشید که از آن‌ها می‌توانید برای اهداف بازار‌یابی خود استفاده کنید.

وقتی که یک بازدید کننده وارد وبسایتتان می‌شود، شما این فرصت را دارید که مجددا از طریق شبکه‌های اجتماعی و خود گوگل او را هدف‌گذاری مجدد یا اصطلاحا retargeting کنید. retargeting نوعی استراتژی بازار‌یابی است که شما را قادر می‌سازد برای افرادی که قبلا از سایتتان بازدید کرده‌اند، تبلیغ بسازید. زیرا آمار‌ها نشان می‌ دهند افرادی که از طریق این مدل تبلیغاتی به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید، شانس بسیار بالایی در فروش محصولات خود به آن‌ها پیدا خواهید کرد.

کلام آخر

ساخت فروشگاه وبسایت اینترنتی مزایای بیشماری برای مشاغل و کسب و کار‌های گوناگون ایجاد می‌کند. صاحبان کسب و کار در این راستا موظف هستند پس از تجزیه و تحلیل ماهیت کسب و کار خود، با متخصصین این حوزه همکاری کنند و اقدامات لازم جهت موفقیت در این مسیر را با کمک آن‌ها انجام دهند. آراد سیستم ارائه دهند خدمات طراحی سایت فروشگاهی، شخصی و شرکتی و غیره است که با سابقه‌ای طولانی خدمات مشاوره و طراحی سایت خود را به شما ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره و سفارش طراحی سایت به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

محمد فتاحی
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت