logo

گروه مهندسی آراد

برگزار کننده دوره های تخصصی برنامه نویسی و طراحی سایت
[email protected]
035-38300702

ما را دنبال کنید :
 

ویژگی‌های یک اپلیکیشن خوب کدامند؟

گروه مهندسی آراد سیستم ایساتیس > آموزش  > ویژگی‌های یک اپلیکیشن خوب کدامند؟

ویژگی‌های یک اپلیکیشن خوب کدامند؟

آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که مشخصه‌های یک اپلیکیشن خوب چه چیز‌هایی هستتد؟ اولین موردی که در این زمینه باید مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد، آگاهی به این نکته است که این اپلیکیشن قرار است چه نیازی از شما را برطرف سازد. یکی از مهم‌ترین دلایل دانلود یا خرید یک اپلیکیشن کاربرد و موضوعی است که در خود جای داده است. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های یک اپلیکیشن خوب موبایل را با یکدیگر مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

موضوع اپلیکیشن برای رفع کدام یک از نیاز‌های مخاطب موثر است؟

اولین نکته این است که ببینیم مخاطب این اپلیکیشن چه کسی است و در چه جایگاه اجتماعی قرار دارد؟ نکته بعدی توجه به راه‌های کمک کردن برای حل مسائل و رفع نیاز‌های این مخاطب است. برای مثال در طراحی اپلیکیشن‌های بازی باید از الگو‌های گرافیکی و رنگ بندی‌های متنوع بهره برد اما در اپلیکیشن‌های فروشگاهی توجه شما بایستی به تم‌های رسمی و تنوع بخش بندی موجود در آن‌ها و هم چنین راحتی کاربران در استفاده باشد.

حجم دانلود اپلیکیشن باید معقول و مناسب باشد

نکته‌ای که در این قسمت باید مد نظر قرار داد این است که هر چه حجم دانلود یک اپلیکیشن بالا‌تر باشد، سرعت اجرای آن در تلفن‌های همراه کاهش پیدا می‌کند. از طرفی دیگر اگر حجم دانلود بالا باشد، معمولا کاربران کمتر ترغیب به دانلود آن می‌شوند. چرا که ممکن است تلفن همراه آن‌ها با محدودیت حافظه همراه باشد و اپلیکیشن شما اولین گزینه‌ای باشد که آن را به محض پرشدن تلفن همراه حذف می‌کنند.

در انتخاب اسم و آیکن برای اپلیکیشن‌ خود باید دقت به خرج دهید

یک اپلیکیشن در صورتی قابل قبول است که نام و آیکن آن، نشان دهنده محتوای داخل اپلیکیشن باشد. به این معنا که بتوان از روی آن‌ها کاربرد اپلیکیشن را مشخص کرد.

اپلیکیشن باید رابط کاربری مناسبی داشته باشد

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هر اپلیکیشن باید داشته باشد، داشتن رابط کاربری مناسب است. یعنی طراحی اپلیکیشن باید به نحوی باشد که کاربران بتوانند به‌راحتی اطلاعات مورد نظر خودشان را به دست بیاورند و بین نوع طراحی اپ و موضوع کسب و کار تناسب قابل قبولی وجود داشته باشد. مثلا برای یک اپلیکیشن کودک باید از طیف رنگ‌های شاد استفاده شود.

اپلیکیشن باید قابلیت اجرا روی دستگاه‌های مختلف داشته باشد

اپلیکیشن شما باید بتواند بر روی سیستم عامل‌های مختلف اندروید دستگاه‌های مختلف بدون هیچ گونه مشکلی نصب شود و برای مخاطب جنبه کاربردی داشته باشد.

میزان مصرف باتری اپلیکیشن باید بهینه باشد

هر چقدرمیزان مصرف باتری اپلیکیشن شما بیشتر باشد، از میزان محبوبیت آن کاسته خواهد شد و احتمال حذف آن توسط  کاربران افزایش پیدا می‌کند.

جمع بندی

در این مقاله مهم‌ترین ویژگی‌های یک اپلیکیشن خوب را برایتان برشمردیم. شما از یک اپلیکیشن خوب چه انتظاراتی دارید؟ در بخش نظرات برای ما بنویسید.

محمد فتاحی
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.