logo

گروه مهندسی آراد

برگزار کننده دوره های تخصصی برنامه نویسی و طراحی سایت
[email protected]
035-38300702

ما را دنبال کنید :
 

با تفاوت‌های ادوب کانکت و بیگ بلوباتن بیشتر آشنا شوید

گروه مهندسی آراد سیستم ایساتیس > آموزش  > با تفاوت‌های ادوب کانکت و بیگ بلوباتن بیشتر آشنا شوید
ادوب کانکت و بیگ بوباتن

با تفاوت‌های ادوب کانکت و بیگ بلوباتن بیشتر آشنا شوید

اگر شما تجربه شرکت در کلاس‌های آنلاین را داشته باشید، بدون شک با نرم افزار‌های بیگ بلوباتن و ادوب کانکت تا حدود زیادی آشنایی دارید. هر کدام از این دو نرم افزار آموزش آنلاین، مزایای خاص خود را دارند. ما در این مقاله قصد داریم این ویژگی‌ها را بررسی کنیم تا به شما کمک کنیم برای موسسه آموزشگاهی خود، گزینه مناسبی برای ارائه محتوای آموزشیتان داشته باشید. پس با ما همراه باشید

بررسی ویژگی‌های ادوب کانکت و بیگ بلوباتن

ادوب کانکت یک نرم افزار تجاری با قیمت چند هزار دلار است که در کشور ما تنها چند کشور ارائه دهنده لایسنس این نرم افزار هستند. همچنین بسیاری از شرکت‌ها در ایران تنها نسخه کرک شده نرم افزار ادوب کانکت را ارائه می‌کنند. آن چه که برای راه اندازی ادوب کانکت نیاز دارید، سرور ویندوزی دارای حداقل ۱۶ گیگابایت رم و سی پی یو ۸ هسته‌ای خواهد بود.

اما برای راه اندازی بیگ بلوباتن نیاز به پرداخت هزینه نیست و آن چه که برای راه اندازی بیگ بلوباتن نیاز دارید، سرور لینوکسی دارای ۸ گیگابایت رم و سی پی ۴ هسته‌ای خواهد بود. نصب بیگ بلوباتن تنها بر روی سرور لینوکسی نسخه اوبونتو صورت می‌گیرد و راه اندازی آن کمتر از ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

ادوب کانکت، پنل مدیریت حرفه‌ای در اختیارتان قرار می‌گیرد که امکانات مختلفی برای استاد‌ها و کاربران در نظر گرفته شده است. دیگر ویژگی‌های پنل مدیریت ادوب کانکت شامل موارد زیر هستند:

  • تعریف کردن زمان برگزاری
  • تعداد افراد شرکت‌کننده در کلاس
  • نحوه دسترسی عمومی و خصوصی افراد به کلاس
  • میزان ساعت برگزاری کلاس

پس از نصب و راه اندازی نرم افزار بیگ بلوباتن یک صفحه در مقابل شما نمایان می‌شود که امکان استفاده آزمایشی را به شما می‌دهد. این نرم افزار بایستی به‌وسیله api به نرم افزار دیگری متصل شود. البته شما با نصب گریت لاین بر روی بیگ بلوباتن نیز می‌توانید مدیریت کلاس را به‌طور کامل در اختیار داشته باشید. همچنین برای اتصال بیگ بلوباتن به سیستم‌های مختلف از افزونه مودل یا از خود سیستم مدیریت محتوای وردپرس کمک بگیرید.

برای استفاده از ادوب کانکت شما حتما نیازمند یک برنامه جدا‌گانه هستید تا بتوانید وارد محیط آموزشی آنلاین آن شوید اما شما برای ورود به محیط بیگ بلوباتن می‌توانید به‌سادگی از طریق مرور‌گر اقدام کنید.

در ادوب کانکت مدیریت کلاس بسیار آسان است و چینش ساختار کلاسی، ضبط تصویر و صدا، امکان به اشتراک گذاری انواع محتوا‌ها برایتان فراهم است.

در بیگ بلوباتن نیز شما می‌توانید از نمونه‌های آماده نمایش موجود در کلاس استفاده کنید. مدیریت کاربران در بیگ بلوباتن با محدودیت همراه است. همچنین امکان ایجاد محدودیت‌های مختلف گروهی مثل دسترسی به محتوا‌های صوتی و تصویری نیز وجود دارد.

ادوب کانکت یا بیگ بلوباتن

جمع بندی

ادوب کانکت و بیگ بلوباتن هرکدام مزایایی دارند که در این مقاله بیان شد. بیگ بلوباتن به واسطه متن باز بودن(Open Source) قابلیت توسعه پذیری بهتری دارد و همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، راه اندازی آن نیاز به هزینه ندارد می‌تواند گزینه انتخاب مناسبی باشد. برای دریافت مشاوره راه اندازی و نصب بیگ بلوباتن می‌توانید به صفحه تماس با ما گروه مهندسی آراد سیستم مراجعه کنید.

محمد فتاحی
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.